Oferta

Umów wizytę:

Manufaktura Zdrowia
ul. Tużycka 28, Warszawa

Psycholog sportu – Warszawa

Psychologia sportu

Kim jest psycholog sportu i czym się zajmuje?

Psycholog sportowy to dedykowany specjalista dla osób uprawiających aktywność fizyczną i sportową rywalizację. Warto nakreślić kilka podstawowych kwestii związanych z tym zawodem. Psychologia daje wspaniałe narzędzia do pracy z ludzkim umysłem w niezliczonych obszarach. Jednym z tych, który wymaga permanentnego wsparcia i współpracy z zawodnikiem jest wszelka aktywność sportowa, którą taki człowiek traktuje profesjonalnie bądź ambicjonalnie.

Dedykowanym specjalistą do pracy jest wtedy psycholog sportowy bo właśnie jego rolą będzie wspierać taką osobę w rozwoju jej kompetencji, dobrej kondycji mentalnej oraz poszerzaniu zasięgów. Można powiedzieć, że Warszawa jest również stolicą profesjonalistów, u których można znaleźć w tej dziedzinie pomoc. Również ja, działając w jej granicach oraz online na co dzień towarzyszę we wzroście osiągów moich podopiecznych i wspólnie dążymy do maksymalnego wykorzystania ich potencjału.

Sukces sportowca zaczyna się w głowie

Sport to piękna ale bardzo wymagająca sztuka. Łączy w sobie systematyczne treningi fizyczne i mentalne, zarządzanie sobą w czasie i swoimi kolejnymi celami, uczy zarządzać emocjami, poszerza możliwości komunikacji i asertywności. Daje ogromną satysfakcję, ale równocześnie może przynieść wiele wyzwań, które samemu często ciężko podjąć. Właśnie dlatego powstał zawód psychologa sportowego, którego wiedza, w połączeniu z aktywną pracą zawodnika, może prowadzić do wspaniałych wydarzeń i realizacji sportowych marzeń. Nie bez powodu ten sektor rozwoju psychologii w ostatnich latach nabiera rozpędu.

Każdy mistrz, aby móc nim zostać, przeszedł wcześniej długą i wyboistą drogę, na której mierzył się z: ogromnym stresem, lękiem, niepewnością czy brakiem balansu między życiem codziennym a sportowym. Ja, w każdym sportowcu widzę przede wszystkim człowieka, który ma prawo do wszelkich podobnych rozterek. Jest to zupełnie zwyczajne, w porządku i w 100% naturalne, że nie radzimy sobie sami z pewnymi aspektami. Wtedy warto zasięgnąć pomocy i kontynuować ją tak długo, dopóki widzimy jej pozytywny wpływ. Nawet najwięksi mistrzowie tego świata na co dzień pracują ze swoimi psychologami, więc jest to zasadne i ważne. Można wręcz powiedzieć, że korzystanie z takiego wsparcia jest wręcz „mistrzowskim zagraniem”!

Jak często i nad czym można pracować?

Częstotliwość pracy z psychologiem zależy od wspólnie ustalonego planu, którego pierwowzór tworzy się na pierwszych sesjach. Praca ze specjalistą nie zamyka się jedynie w ramach gabinetu, a wykracza często poza jego ściany. Psycholog sportowy może towarzyszyć podopiecznemu np. podczas treningów. To wzbogaca zbiór danych, które ma o danej osobie i pozwala wyciągać wnioski nie tylko z tego co dana osoba mówi, ale też bazując na jej bezwarunkowych odruchach.

Główne obszary, które możesz rozwijać z psychologiem sportowym:

  • wyznaczanie celów i ustalanie planu działania
  • rozwijanie pewności siebie, nastawienia, dyscypliny i wewnętrznej motywacji
  • mentalne przygotowanie do coraz większych osiągnięć oraz porażek
  • zarządzanie emocjami zarówno podczas rywalizacji jak i w życiu codziennym
  • rozwijanie umiejętności komunikacji i asertywności
  • pomoc w pracy nad wypaleniem sportowym bądź powrocie do sprawności po kontuzji
  • wsparcie w zakończeniu kariery sportowej

Twój psycholog sportowy w Warszawie i online

Jeśli wśród wymienionych przykładów nie ma tego, z którym mierzysz się Ty, bądź bliska Ci osoba, nie czekaj i skontaktuj się ze mną. Nie ma nic ważniejszego, by zadbać o swój dobrostan mentalny, szczególnie jeśli pracuje się w tak stresowym środowisku jak sport.

A jeżeli miejsce Twoich treningów, zawodów czy spotkań to Warszawa, psycholog sportu, którego drzwi zawsze będą dla Ciebie przyjmie Cię w Manufakturze Zdrowia, ul. Tużycka 28 w Warszawie. Skontaktuj się pod numerem 501-317-217 by umówić swoje pierwsze spotkanie.

Aktywnie pracując nad swoim zdrowiem psychicznym już jesteś bohaterką/bohaterem!